تفاهم نامه

ضمن تشکر از شما کاربر محترم بابت انتخاب ترشیز وب، به اطلاع می رساند بهره مندی از هریک از خدمات ترشیز وب به منزله پذیرش مقررات زیر می باشد:

تعاریف:

در مفاد ذیل الذکر، منظور از «ترشیز وب»، «طراح» و «پیمانکار»، گروه طراحی وب و برنامه نویسی ترشیز وب بوده و منظور از «مخاطب» هر شخص حقیقی/حقوقی است که به نحوی از خدمات برخط/غیربرخط ترشیز وب استفاده می کند و منظور از «کارفرما» و «مشتری»، هر مخاطبی است که متقاضی استفاده از خدمات/محصولات غیر رایگان ترشیز وب است و منظور از «کاربر»، هر مخاطبی که در تارنمای رسمی ترشیز وب به نشانی www.torshizweb.ir، ثبت نام مینماید می باشد.

ضوابط عمومی:

 1. ضوابط حاکم بر ترشیز وب، مبتنی بر قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران است و لذا رعایت قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران الزامی است.
 2. با توجه به اینکه ترشیز وب زیرمجموعه وبسایت علمی فرهنگی آموزشی مهدی است، لازم است کاربران محترم، ضوابط مندرج در تارنمای مذکور به نشانی «www.wefam.ir» را رعایت نمایند.
 3. کلیه مفاد تفاهم نامه در صورت لزوم و در هر زمان ممکن است اصلاح شوند لذا کاربران موظفند با مراجعه پیوسته به بخش ضوابط از تغییرات احتمالی مطلع شوند و هر زمان که نسبت به تغییرات اعتراض/انتقادی داشتند از طریق تیکت یا پیام رسان سروش اعتراض/انتقاد خود را با پرسنل ترشیز وب در میان بگذارند.
 4. ترشیز وب هیچ گونه مسئولیتی را در مورد کارکرد ناقص تارنما که می تواند ناشی از عوامل خارج از حوزه مدیریت این تارنما باشد (همانند نقص اینترنت، مسائل مخابراتی، تجهیزات سخت افزاری و غیره) نمی پذیرد.
 5. ترشیز وب هیچگونه مسئولیتی در قبال تبلیغات مندرج در تارنما ندارد.
 6. ترشیز وب در قیمت گذاری روی خدمات و محصولات، مطابق عُرف، مختار است و هیچگونه تعهدی در مورد اینکه تعرفه خدمات/محصولات در شرکت/فروشگاه های همکار متفاوت است ندارد و عقد قرارداد خدمات یا خرید محصولات توسط مشتری به منزله این است که وی در این مورد رضایت کامل داشته و پس از بررسی های لازم، ترشیز وب را انتخاب کرده است.
 7. در ترشیز وب، فرض بر آن است که کاربران مفاد «سیاست حفظ حریم خصوصی» را مطالعه کرده و پذیرفته اند.
 8. کاربر همۀ داده‌پیام‌های صادره از طریق حساب کاربری مذکور را منتسب به خود دانسته و هرگونه ادعایی نسبت به انکار، تردید و جعل داده‌پیام‌های ارسال‌شده از ناحیۀ نامبرده غیرقابل استماع است.
 9. کاربر آگاه است با ثبت‌نام در ترشیز وب، ممکن است در راستای معرفی محصولات و خدمات و یا اطلاع‌رسانی رویدادها، ایمیل و یا پیامی را از ترشیز وب دریافت نماید.
 10. کاربر می‌پذیرد که ترشیز وب ممکن است از طریق ارسال پیامک به شماره از قبل تعریف‌شده، یا ایمیل به نشانی اعلامی توسط کاربر در زمان احراز هویت، به‌عنوان راه ارتباطی ترشیز وب با وی استفاده کند. کاربر آگاه است که احراز هویت ممکن است در بازه‌های زمانی که توسط ترشیز وب تعیین می‌شود، صورت می‌گیرد.
 11. کاربر می‌پذیرد اطلاعات خواسته‌شده در زمان ثبت‌نام و خرید محصول را به‌صورت صحیح و به‌روز وارد کنند و مسئول عدم صحت اطلاعات اعلام‌شده شخص کاربر است. در صورت اثبات خلاف این موضوع، ترشیز وب مجاز به پیگیری قضایی نزد مراجع ذی‌صلاح است. همچنین در صورت ایجاد تغییر در اطلاعات، کاربر ملزم به تغییر و به‌روزرسانی اطلاعات است، در غیر این صورت تا زمان به‌روزرسانی اطلاعات، اطلاعات قبلی مبنای عمل قرار می‌گیرد.
 12. کاربر حق ندارد به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهد یا حساب خود را به شخص حقیقی یا حقوقی دیگری منتقل کند و مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص حقیقی و یا حقوقی نسبت به خدمات مربوط به ترشیز وب انجام می‌شود به عهدۀ کاربری که اطلاعات هویتی وی ثبت شده است خواهد بود.
 13. در زمان ثبت‌نام، کاربر نام کاربری و کلمه‌ی عبور خود را تعیین می‌نماید. مسئولیت حفظ محرمانگی اطلاعات حساب کاربری بر عهده صاحب اطلاعات است. مسئولیت هرگونه اتفاقی که درنتیجه غفلت یا کوتاهی صاحب اطلاعات حادث شود، صرفاً بر عهده وی است. کاربر بدین‌وسیله موافقت می‌نماید هرگونه استفاده غیرمجاز از حساب کاربری و کلمه عبور خود یا هرگونه اقدام مخل امنیت را سریعاً به ترشیز وب اطلاع دهد. تا زمانی که اطلاع‌رسانی به ترشیز وب انجام‌نشده است، مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام‌شده و می‌شود به عهدۀ وی خواهد بود.
 14. مسئولیت‌های قانونی بهره‌برداری از خدمات ترشیز وب در مورد کاربر شخص حقوقی، متوجه مدیران مجموعه‌های مذکور خواهد بود.
 15. کلیه محتوای تارنمای ترشیز وب و طراحی ظاهری آن (feel and look) ازجمله علائم تجاری، لوگو، قالب سایت، اثراتی که تحت حمایت قانون حمایت از حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان مصوب 1347 هستند، متن، گرافیک، دکمه‌ها، تصاویر، صداها، کلیپ‌های تصویری، دادهای گردآوری‌شده و نرم‌افزار، متعلق به ترشیز وب و یا فروشندگان بنا به مورد و تحت حمایت قوانین جمهوری اسلامی ایران ازجمله قانون تجارت الکترونیکی مصوب 1382، قانون حمایت از حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان مصوب 1347 و قانون جرائم رایانه‌ای مصوب 1388 است.
 16. همه مطالب در دسترس از طریق سامانه ترشیز وب، جزئی از اموال ترشیز وب محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار ترشیز وب است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای ترشیز وب محفوظ می‏‌دارد. کاربران مجاز به بهره‌‏برداری و استفاده از مطالب و اطلاعات تجاری (غیر رایگان) موجود در تارنمای ترشیز وب صرفاً با مقاصد شخصی و با حفظ نام ترشیز وب هستند.

ضوابط بخش دیدگاه:

 1. بخش «دیدگاه» ترشیز وب بستری برای به اشتراک‌گذاری تجربه کاربران و طرح پرسش‌های مرتبط با محتوای وبسایت ترشیز وب است. کاربر با رعایت قوانین و مقررات سایت می‌تواند نظرات خود را به اشتراک بگذارد و سؤالات خود را مطرح نماید، در غیر این صورت نظر یا سؤال مطرح‌شده، توسط کارشناسان ترشیز وب تائید نخواهد شد و متعاقباً در این بخش برای عموم به نمایش درنمی‌آید.
 2. بدیهی است ترشیز وب در قبال صحت نظرات منتشرشده در این بخش، هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد. همچنین نظرات کاربران ازنظر فنی مورد تائید ترشیز وب نیست و نباید کاربر صرفا بر اساس نظرات سایر کاربران در خصوص محتوای وب سایت تصمیم‌گیری نماید.
 3. نظرات بایستی به فارسی باشد، از ادبیات نوشتاری محترمانه استفاده کرده و کاربر از توهین به دیگر کاربران یا سایر افراد پرهیز کند.
 4. کاربر نباید لینک سایت‌های دیگر، اطلاعات تماس، ایمیل یا نام کاربری شبکه‌های اجتماعی را در نظرات خود درج نماید.
 5. سؤالات و نظرات بایستی صرفاً مرتبط با محصول/مقاله موردنظر  باشد.
 6. هرگونه تبلیغ محصول دیگر و بحث در مورد پلتفرم‌های دیگر بلافاصله و بدون اخطار قبلی موجب مسدود شدن حساب کاربری خواهد شد. موجودی حساب کاربر خاطی نیز بلوکه‌شده و حق هرگونه شکایت توسط کاربر از وی سلب می‌شود.

ضوابط قطع دسترسی و انسداد حساب کاربری:

 1. کاربر می‌پذیرد در صورتی که حساب کاربری به سبب یکی از موارد ذیل‌الذکر مسدود شود، افتتاح مجدد حساب کاربری در ترشیز وب(غیر از بخش 1.4 ماده حاضر که یکی از حساب‌های کاربری پابرجا خواهد ماند)، دانلود مجدد کلیه محصولات خریداری شده و پشتیبانی محصولاتی که از طریق حساب کاربری مسدود شده صورت گرفته است، امکان نخواهد داشت. کاربر بدین‌وسیله هرگونه ادعایی را در این مورد از خود سلب و اسقاط می‌نماید.
 2. ترشیز وب در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد که عضویت یک کاربر می‌تواند برای ترشیز وب یا سایر کاربران مطلوب نباشد، طبق صلاحدید و تشخیص خود حق حذف دسترسی کاربر مذکور به خدمات ترشیز وب را دارد، این موضوع متعاقباً به اطلاع کاربر می‌رسد. در این صورت، کاربر حق طرح هیچ‌گونه ادعا و یا اعتراضی را نخواهد داشت. مهم‌ترین مصادیق این بند به‌نحوه غیر انحصاری به شرح زیر می‌باشد:

2.1.           فروش و یا پخش محصولات ترشیز وب به نحو مستقیم یا غیر مستقیم، در سایر پلتفرم‌ها و سایت‌ها، به سبب فعل یا ترک فعل کاربر؛

2.2.           استفاده همزمان بر روی چندین دامنه؛

2.3.           در صورتی که کاربر با ایمیل یا شماره متعلق به دیگری اقدام به ثبت‌نام در وب سایت ترشیز وب نماید؛

2.4.           کاربر بیش از یک حساب کاربری داشته باشد؛

تبصره: در این حالت یکی از حساب‌ها به صلاحدید ترشیز وب حذف و پنل کاربری مسدود می‌شود؛

2.5.           هرگونه اقدامی از سوی کاربر که منجر به ورود خسارت به شهرت تجاری، نام و اعتبار ترشیز وب شود؛

2.6.           توهین و یا افترا زدن به  ترشیز وب یا سایر کاربران و فروشندگان به هر نحو (از جمله به نحو غیر انحصاری از طریق پنل کاربری کاربر یا در فضای مجازی)

2.7.           به سبب اعمال مفاد بخش حاضر حساب کاربری کاربر مسدود شده باشد، ولیکن مجددا اقدام به افتتاح حساب کاربری نماید؛

2.8.           هرگونه تبلیغ محصول دیگر و ایجاد بحث در مورد پلتفرم‌های دیگر از طریق پنل کاربری کاربر در وب‌سایت ترشیز وب.

ضوابط خدمات طراحی (گرافیک، وب یا اپلیکیشن)

 1. به کلیه سفارشات طراحی وب، یک عدد اپلیکیشن اندروید رایگان (WebView)، یک دامنه آی آر یکساله رایگان و 200 تا 2000 مگابایتی سالانه یا یک هاست 10 گیگابایتی یکماهه رایگان به عنوان هدیه ارائه می شود(پیشنهاد می کنیم راهنمای انتخاب هاست هدیه را بخوانید) همچنین خدمات کانفیگ امنیتی وردپرس برای سفارشات با مبلغ بیشتر از 7 میلیون تومان، رایگان انجام می شود.
  1-1. کارفرما حق هیچگونه اعتراضی در مورد هدایا ندارد
  1-2. با توجه به اینکه هاست و دامنه هدیه از شرکت های همکار (و نه خود ترشیز وب)، خریداری و به مشتری به صورت رایگان ارائه می شود، ترشیز وب هیچگونه تعهدی در قبال خدمات شرکتی که هاست یا دامنه هدیه از آن شرکت تهیه می شود ندارد.
  1-3. در مورد هاست و دامنه هدیه، مشتری شخصا مسئولیت اموری همچون تمدید دوره را برعهده دارد. البته در صورت تمایل مشتری، وی می تواند با پرداخت حق الزحمه مطابق تعرفه مصوب ترشیز وب به اضافه هزینه تمدید ماهانه/سالانه هاست یا دامنه مطابق تعرفه ارائه شده توسط شرکت ارائه دهنده خدمات میزبانی وب، فرآیند تمدید دوره هاست را به ترشیز وب واگذار کند و یا از همان اول با پرداخت مابه التفاوت هزینه خرید دوره میزبانی وب ماهانه و سالانه، خرید دوره سالانه را از ترشیز وب درخواست کند.
  1-4. ثبت دامنه آی آر نیازمند شناسه nic.ir بوده که ثبت این شناسه بر عهده کارفرما می باشد.
  1-5. اپلیکیشن هدیه 24 تا 48 ساعت بعد از تسویه حساب نهایی ارائه خواهد شد.
  1-6. کارفرما می بایست در زمان سفارش طراحی وب سایت، حداقل 3 نام دامنه دلخواه (به ترتیب اولویت) جهت ثبت تعیین کند. بدیهی است عدم رعایت این ماده به منزله عدم تمایل کارفرما به دریافت دامنه رایگان است.
 2. چنانچه وبسایت در دوره بارگذاری در هاست تا تحویل نهایی به علل خارج از کنترل ترشیز وب، از دسترس خارج (مثلا suspend) شود، مسئولیت پیگیری کار تا زمان حل مشکل بر عهده مشتری می باشد و مشتری می بایست پس از حل مشکل، نسبت به اطلاع رسانی به ترشیز وب از طریق تیکت در بخش کاربری و یا مکاتبه از طریق پیام رسان سروش یا پیامک اقدام نماید. بدیهی است مدت زمان از دسترس خارج شدن وب سایت، به مدت زمان قرارداد اضافه خواهدشد.
 3. قالب اولیه وبسایت/اپلیکیشن به انتخاب طراح (و از قالب های از پیش طراحی شده ترشیز وب) انتخاب می شود و اگر کارفرما نیاز به خرید یا طراحی قالب دیگری داشته باشد هزینه مربوطه به مبلغ قرارداد اضافه می شود.
  تبصره:کارفرما می تواند قبل از شروع طراحی یک تارنما (وب سایت) را بعنوان نمونه و الگو معرفی (و در قرارداد، ذکر) کند تا قالب اولیه مشابه آن انتخاب شود. بدیهی است عدم ذکر تارنمای الگو در قرارداد، به منزله این است که کارفرما در مورد قالب، نظر و انتخاب خاصی ندارد (لذا قالب و امکانات تماما به سلیقه ترشیز وب انتخاب می شود). ضمنا تغییر تارنمای الگو، مشمول پرداخت هزینه اضافه مطابق با تعرفه مصوب ترشیز وب خواهدبود.
 4. ترشیز وب ممکن است به صلاحدید خود بعضی از فایل ها یا بخش هایی از یک فایل وب سایت طراحی شده را رمز نگاری نماید (یا به اصطلاح آن را کد شده ارائه کند) و هیچ تعهدی مبنی بر ارائه فایل(های) دیکد شده ندارد.
 5. قبل از شروع طراحی اپلیکیشن کارفرما می بایست تمام محتوایی که قرار است در اپلیکیشن (بارگذاری و) نمایش داده شود را ارائه کند.
 6. جهت طراحی اپلیکیشن می بایست کارفرما یک تصویر مربعی(برای آیکون) و یک تصویر عمودی (برای تصویر آغازین برنامه) ارائه نماید.
 7. فایل(های) نهایی سفارشات طراحی وب/اپلیکیشن، به مدت یک سال بایگانی می شود تا در صورت نیاز مشتری، به وی ارائه شود و بعد از گذشت یک سال، ترشیز وب، هیچ تعهد و مسئولیتی در قبال ارائه آن به مشتری ندارد.
 8. مدت زمان انجام سفارشات طراحی وب مبتنی بر سیستم های مدیریت محتوای رایج، از لحظه عقد قرارداد تا ارائه دموی اولیه(برای بررسی توسط کارفرما و گزارش خطاهای احتمالی و یا اعمال تغییرات لازم)، 7 روزِ کاری و تا تحویل نهایی 14 روزِ کاری می باشد.
  8-1. مشتری موظف است پس از ارائه دموی اولیه توسط ترشیز وب، ظرف مدت 48 تا نهایتا 72 ساعت نسبت به بررسی دقیق و کامل دمو اقدام و خطاهای احتمالی یا ویرایش های مد نظر خود را به ترشیز وب اعلام کند. بدیهی است عدم گزارش خطا / درخواست تغییر، به منزله کامل و بی نقص بودن طراحی بوده و ترشیز وب می تواند در روز کاری دهم (از زمان عقد قرارداد) نسبت به درخواست تسویه حساب یا رسیدگی به سفارشات دیگر اقدام نماید.
  8-1-1. عدم تسویه حساب به موقع از جانب مشتری، ترشیز وب را مجاز می کند که تا زمان تسویه حساب، ضمن عدم ارائه اطلاعات مدیریتی وب سایت طراحی شده، آن را را به طور کامل از دسترس خارج کند.
  8-1-2. در صورت ثبت و پذیرش سفارش جدید در ترشیز وب، رسیدگی به امور آن (سفارش جدید) در اولویت خواهدبود.
 9. کارفرما می پذیرد که سفارشات طراحی وب، پس از پیاده سازی امکانات، قالب و جزئیات، با بارگذاری محتوا (محصول/مطلب/…) های پیشفرض، تکمیل شده تلقی می شوند.
  تبصره: در ترشیز وب به منظور رفاه حال مشتریان، بارگذاری محتوا شامل مطالب یا محصولات یا هر نوع محتوای دیگر (منظور: محتوای اختصاصی مورد نظر مشتری) تا مجموعا 8 مورد، رایگان انجام می شود.
 10. در سفارشات طراحی گرافیکیمبتنی بر قالب های آماده، انتخاب قالب، با رعایت و توجه به نیاز و درخواست مشتری اما توسط (و با اختیار کامل) ترشیز وب انجام می شود و هر بار تعویض قالب، به اندازه 50% قیمت اصلی، هزینه دارد.
 11. کارفرما حق حذف لینک و کپی رایت ترشیز وب را ندارد.

ضوابط خدمات مدیریت / نویسندگی وب سایت:

 1. در حالت پایه، هر هفته مجموعا 2 محتوا (مطلب/محصول/ . . .) سئو شده و دارای عکس در وبسایت کارفرما منتشر می شود.
 2. در خدمات مدیریت / نویسندگی وبسایت، ترشیز وب شرعا خود را موظف می داند از تمام توان خود (در حد و متناسب با قرارداد منعقدشده) برای افزایش بازدید/فروش محتوای وب سایت کارفرما استفاده نماید اما هیچ تعهدی در مورد بازدید یا فروش بالا و یا افزایش بازدید یا افزایش فروش ندارد.
 3. در موارد ذیل الذکر، در حالت عادی و پیشفرض، هزینه های مربوطه، حسب مورد برعهده کارفرما بوده و هزینه دریافتی از کارفرما صرفا مربوط به رسیدگی به امور مربوطه است:
  الف) رسیدگی به امور تبلیغ وب سایت در فضای مجازی و آژانس های تبلیغاتی
  ب) رسیدگی به امور فروش و تحویل اولیه محصولات به خریداران (برای محصولات فیزیکی فروشگاه های اینترنتی)
 4. ترشیز وب در انتخاب و تعیین استراتژی تولید محتوا ملزم به رعایت استانداردها مطابق عُرف اما مختار است.
 5. نحوه پرداخت هزینه خدمات، در قرارداد مربوطه ذکر می شود.

ضوابط خدمات سئو و بهینه سازی وب سایت:

 1. در بهینه سازی عمومی وب سایت، صرفا دنبال کردن هدف مشخص یا تمرکز روی کلمه کلیدی مشخصی ارائه نمی شود بلکه منظور، بررسی همه جانبه و بهبود وضعیت کلی سئوی وب سایت است.
 2. در مورد «مدیریت وبسایت» ذکر شده در صفحه قیمت سئو وبهینه سازی وب سایت، تمام مفاد مربوط به بخش «ضوابط خدمات مدیریت / نویسندگی وب سایت» این آئین نامه (که در بخش قبل ذکر شد) لحاظ می شوند.
 3. در مورد «آنالیز و تحلیل وضعیت سئوی وبسایت» ترشیز وب در انتخاب ابزار آنالیز مختار است.

ضوابط خدمات مدیریت شبکه های اجتماعی:

 1. ترشیز وب در انتخاب و تعیین استراتژی تولید محتوا ملزم به رعایت استانداردها مطابق عُرف اما مختار است. این امر در مورد چگونگی مدیریت دیدگاه(کامنت) ها نیز صادق است.

ضوابط خدمات تولید محتوا

 1. محتوای تولیدی سئو شده خواهد بود و این یعنی:
  الف) مطالب منحصر بفرد بوده و از ارائه محتوای کپی شده خودداری می شود (مگر در صورتیکه درخواست شخص کارفرما یا ضرورتی ایجاب کند که تمام یا بخشی از یک یا چند محتوا، کپی شده باشد که در این شرایط، لینک صفحه منبع درج خواهد شد).
  ب) هر مطلب حداقل یک تصویر خواهد داشت.
  پ) از ویرگول، نقطه و سایر علائم نگارشی به درستی استفاده خواهد شد.
  ت) متن عنوان بندی خواهد شد.
  ث) در ابتدای هر پاراگراف، کلمات کلیدی خرج می شوند.
  ج) چگالی کلمات کلیدی رعایت میشود.
  چ) سایر استاندارد های سئو با دقت لحاظ می شوند.
 2. هزینه تولید محتوا، به جز در مواردی که صراحتا در قرارداد ذکر شود، تماما و برای کل مدت قرارداد، در ابتدا دریافت می شود.
 3. برای تولید هر مطلب 1000 کلمه ای حدود یک تا دو روز زمان لازم است.

ضوابط اختصاصی خدمات آموزشی ترشیز وب

 1. گروه طراحی وب و برنامه نویسی ترشیز وب این امکان را فراهم آورده تا برای متقاضیان یادگیری مهارت های مرتبط با حوزه فعالیت ترشیز وب دوره های آموزشی با شرایطی که در ادامه ذکر شده است برگزار نماید.
 2. خدمات آموزش خصوصی می تواند در قالب همکاری با نهادها و موسسات مختلف انجام شود.
 3. آموزش ها مطابق با سرفصل های مصوب ترشیز وب ارائه می شوند و ترشیز وب هیچگونه تعهدی در قبال ارائه آموزش ها مطابق سرفصل های آموزشگاه های کامپیوتر ندارد.
  تبصره: ترشیز وب نهایت تلاش خود را در راستای هماهنگ بودن سرفصل های خود با سرفصل های رسمی کشوری و بین المللی به کار می گیرد.
 4. آموزش ها در قالب دوره های 10 جلسه ای ارائه می شود. کارفرما بسته به صلاحدید خود می تواند دوره آموزش را 10 جلسه به 10 جلسه تمدید نماید.
 5. مدت زمان هر جلسه 90 دقیقه و زمان کل هر دوره 900 دقیقه بوده که در هرجلسه نهایتا 10 دقیقه می تواند به استراحت اختصاص یابد.
 6. ساعت شروع و پایان هر جلسه در زمان عقد قرارداد مشخص می شود.
  تبصره: اگر در طول یک دوره، مدت زمان یک جلسه با توجه به شرایط حاکم بر جلسه کم یا زیاد شود، مقدارزمان کم یا زیاد شده، به/از مدت زمان جلسات بعدی اضافه/کسر خواهدشد.
 7. ترشیز وب در ارائه جزوات و فایل های آموزشی به کارفرما مختار است و در صورت ارائه، کارفرما می تواند از جزوات و فایل های ارائه شده فقط برای یادگیری و مقاصد شخصی استفاده نماید و حق کپی برداری یا انتشار محتوا را (به هر شکل ممکن) ندارد، در غیر اینصورت ترشیز وب می تواند از طریق مراجع قانونی اقدامات لازم را برای اعاده حقوق خود انجام دهد.
 8. هزینه کل دوره آموزشی در سه مرحله (یکسوم در زمان عقد قرارداد، یکسوم در جلسه پنجم دوره و یکسوم در جلسه نهم دوره) دریافت می شود.

ضوابط (اختصاصی) فروشگاه محصولات:

 1. ثبت نام در فروشگاه در حالت عادی اختیاری اما برای مواردی نظیر خرید محصولات، امکان بازاریابی و فروش محصول الزامی است.
 2. کاربران محترم لازم است هنگام ثبت نام اطلاعات خواسته شده را به صورت کامل، صحیح و دقیق ارائه نمایند(بدیهی است در صورت ارائه اطلاعات غلط، ترشیز وب هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت و عواقب ناشی از کاستی یا نادرستی اطلاعات بر عهده شخص کاربر خواهدبود).
 3. نسخه premium ارائه شده در بیش از 90% محصولات فروشگاه بدون نیاز به لایسنس قابل فعالسازی و استفاده است.
 4. خرید یک محصول premium به معنای خرید لایسنس آن نمی باشد و ترشیز وب به جز در مواردی که صراحتا ذکر شده باشد، اجباری به ارائه لایسنس به مشتری ندارد.
 5. کلیه محصولات براى استفاده شخصی و غیر تجارى مشتریان عرضه شده است و مالکیت معنوی اطلاعات موجود در آن متعلق به این فروشگاه بوده و هر گونه سوء استفاده از این اطلاعات پیگرد قانونی دارد.
 6. تمام ابزاری که در فروشگاه، با هدف ارتباط با مشتریان به کار گرفته می شود، فقط برای همین منظور طراحی شده و کاربران متعهد هستند که از این ابزار صرفا برای ارسال و دریافت اطلاعاتی استفاده نمایند که مناسب و مرتبط با بحث محصولات خریداری شده و یا سفارش محصولات باشد.

ضوابط مالکیت معنوی محصولات (فروشگاه مرکزی و مارکت ترشیز وب)

 1. کاربر می‌پذیرد با خرید هر محصول، در واقع صرفاً مجوز بهره‌برداری از آن‌ به‌صورت غیر انحصاری، غیر قابل انتقال، بدون محدودیت زمانی و برای یک دامنه به وی اعطا شده است.
 2.  کاربر می‌پذیرد استفاده از مجوز بهره‌برداری محصول، بایستی طبق مفاد و شرایط قرارداد حاضر صورت گیرد.
 3. کاربر آگاه است که فروش و پخش محصولات، در سایر پلتفرم‌ها و سایت‌ها، خسارات جبران ناپذیری را به ترشیز وب و فروشندگان محصولات وارد می‌نماید، بنابراین کاربر می‌پذیرد در صورتی که به سبب فعل یا ترک فعل وی، محصولات خریداری شده در تارنمای ترشیز وب،  در سایت یا پلتفرم دیگر حتی با اعمال تغییرات، به صورت معوض یا رایگان در دسترس شخص ثالث قرار گیرد، به منظور جبران خسارت ترشیز وب، علاوه بر پرداخت کلیه مبالغی که بابت فروش و پخش محصولات شخصا یا شخص ثالث وصول کرده است، مبلغ دویست و هفتاد میلیون ریال معادل بیست و هفت میلیون تومان به ترشیز وب پرداخت نماید.  همچنین در صورتی که کاربر محصول خریداری شده را بر روی چندین دامنه استفاده نماید، موظف است 20 برابر مبلغ اصلی محصول خریداری شده را پیش از اعمال هر گونه تخفیف یا سایر کسورات به سبب تخلف از تعهد قراردادی به ترشیز وب پرداخت نماید.

ضوابط ضمانت کیفیت محصولات:

 1. تمامی محصولات فروشگاه حسب مورد، دارای ضمانت کیفیت می باشند.
 2. ضمانت کیفیت به معنای ضمانت بازگشت وجه یا تعویض نمی باشد.. این شرایط ان شاءالله در ادامه ذکر خواهدشد.
 3. منظور از کیفیت، تطابق توضیحات با واقعیت محصول می باشد، لذا تمام توضیحاتی که در مورد محصولات ذکر شده است، منطبق بر واقعیت محصول می باشد.
 4. بدیهی است این ضمانت صرفا مربوط به محصولات فروشگاه مرکزی (به نشانی Torshizweb.ir/shop و نه محصولات فروشندگان) می باشد.

ضوابط کارت عضویت حرفه ای

 1. ترشیز وب به منظور جلب بیشتر رضایت کاربران و مشتریان خود ااز تاریخ ۱۷ مردادماه ۱۳۹۹ و همزمان با ایام دهه ولایت و در شب عید سعید غدیر خم اقدام به راه اندازی و ارائه سیستم حق اشتراک دوره ای تحت عنوان «کارت عضویت حرفه ای» نموده است که با مراجعه به بخش «کارت عضویت حرفه ای» قابل دسترسی و تهیه می باشد و ضوابط مربوطه در این ادامه ذکر شده است.
 2. کاربران می توانند با #خرید_اشتراک ویژه، در طول دوره اشتراک تمام محصولات فروشگاه ترشیز وب را بدون نیاز به پرداخت حتی 1 ریال دریافت نمایند.
 3. دوره اشتراک، 31 روز (معادل یک ماه کامل در نیمه اول سال) می باشد.
 4. دسترسی به مقالات و دوره های ویژه تنها برای دارندگان کارت عضویت حرفه ای امکان پذیر است.
 5. دارندگان کارت عضویت حرفه ای که حداقل 8 ماه متوالی عضویت خود را فعال نگه دارند می توانند به میزان دو برابر تعداد ماههای فعالیت به عنوان کاربر ویژه و تا سقف 50درصد برای سفارش تمام خدمات ترشیز وب تخفیف دریافت کنند.
  نکته: شرط اعمال تخفیف فعال بودن اشتراک کاربر در زمان سفارش خدمات می باشد.

ضوابط نویسندگی در ترشیز وب

 1. مشروح ضوابط مربوطه در صفحه «ضوابط نویسندگی در ترشیز وب» منتشر شده و برای نویسندگان مقالات ترشیز وب لازم الاجراست.

ضوابط تحویل محصولات:

 1. پس از پرداخت مبلغ سفارش توسط خریدار، با آماده تحویل شدن محصول خریداری‌شده، لینک دانلود در حساب کاربری خریدار درج می‌شود. عدم دسترسی خریدار به لینک دانلود یا وجود مشکل در دانلود محصول، مانع تحویل محصول نمی‌گردد و خریدار ضمن اعلام مشکل در تیکت پشتیبانی، می‌باید حداقل ۷۲ ساعت منتظر بماند تا مشکل رفع شود و لینک سالم برای ایشان ارسال گردد.
 2. کلیه سفارش‌هایی که وضعیت آن‌ها به تکمیل‌شده تغییریافته باشد در اسرع وقت به‌صورت فایل‌های دانلودی در حساب کاربری خریدار قابل‌مشاهده و استفاده خواهند بود. در صورت بروز مشکلات فنی، حداکثر زمان تحویل لینک‌های دانلود مربوط به سفارش ۷۲ ساعت کاری خواهد بود.
 3. خریدار درصورتی‌که در بازه زمانی حداکثر زمان تحویل، لینک محصول را دریافت ننماید، موظف است حداکثر ۷ روز پس از پایان زمان تحویل مجاز، مراتب را توسط تیکت پشتیبانی، به ترشیز وب اعلام نماید. در غیر این صورت ادعایی در این خصوص مسموع نیست.
 4. در صورت بروز شرایط ویژه فنی و یا محدودیت‌هایی که تحویل در زمان مقرر آن انجام نشود، ترشیز وب مجاز به افزایش زمان تحویل سرویس تا ٢ برابر خواهد بود.
 5. خریدار حق درخواست لغو سفارش خریداری‌شده را نخواهد داشت.
 6. ترشیز وب مسئولیتی در قبال عدم تطابق با نیاز و یا عدم استفاده خریدار از محصول خریداری‌شده و تحویل‌شده را ندارد.
 7. در صورت وجود هرگونه مغایرت در توضیحات محصول و محصول ارائه‌شده به خریدار، خریدار موظف است مراتب را در حساب کاربری ایشان به ترشیز وب اعلام نماید و ترشیز وب موظف است ضمن پیگیری مغایرت از فروشنده محصول، مراتب اصلاح را در اسرع وقت به عمل آورد و در صورت عدم رفع مشکل، مسئولیت ترشیز وب صرفاً کسر وجه محصول از حساب فروشنده، مسترد کردن وجه به خریدار و حذف سفارش از حساب کاربری خریدار خواهد بود.

ضوابط باشگاه مشتریان ترشیز وب:

 1. ترشیز وب به منظور قدردانی از کاربران و مشتریان(در تاریخ 13 تیرماه 1399 همزمان با سالروز میلاد با سرسعادت هشتمین کوکب تابناک سپهر امامت و ولایت، حضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام)، اقدام به راه اندازی باشگاه مشتریان نموده است.
 2. کاربران و مشتریان با هر بارسفارش خدمات و یا خرید محصولات می توانند در باشگاه امتیاز بگیرند و پس از رسیدن امتیازات به حد نصاب لازم، برای سفارش خدمات/خرید محصولات به جای پرداخت وجه نقدی از امتیاز خود استفاده کنند.
 3. عضویت در تارنما (وب سایت) ترشیز وب و ورود به حساب کاربری برای بهره مندی از امکانات باشگاه مشتریان الزامی است.
 4. بازخرید امتیازات (اعمال کسر معادل ریالی امتیاز از مبلغ سفارش/خرید) خودکار انجام می شود.
  در حال حاضر:
 5. با هر 100 تومان (معادل 1000 ریال) خرید محصولات یا سفارش خدمات، 1 امتیاز به کاربران اختصاص می یابد و هر 100 امتیاز 1 تومان (معادل 10 ریال) ارزش دارد.
 6. صرف ثبت نام و فعالسازی حساب در ترشیز وب، 5000 امتیاز برای کاربر در پی خواهد داشت.
 7. ضمن آنکه با هر 14 بار ثبت دیدگاه برای محصولات یا مقالات مختلف، 5000 امتیاز خواهیدگرفت.

  به عنوان مثال فرض کنید مبلغ سفارش طراحی وبسایت شما 1000000 تومان شده باشد، پس از تسویه حساب نهایی، به شما 100000 امتیاز در باشگاه مشتریان تعلق می گیرد که معادل 10000 تومان وجه نقد می باشد و لذا شما می توانید یک محصول با قیمت 10000 تومان را کاملا رایگان و با کسر از امتیاز اکتسابی در باشگاه مشتریان دریافت کنید.
 8. دریافت امتیاز مربوط به سفارش خدمات مستلزم ثبت و فعالسازی حساب کاربری می باشد.
 9. مهلت استفاده از امتیازات اکتسابی 15 روز (از لحظه دریافت امتیاز) می باشد.

ضوابط بازاریابان:

 1. جهت حمایت از عزیزان بازاریاب، در ترشیز وب علاوه بر پورسانت درصدی از مبلغ سفارش هر مشتری جذب شده، از ماه دوم فعالیت به بعد (فقط برای سفارشات طراحی وب) حقوق ثابت هم به بازاریابان تعلق می گیرد.
 2. مبلغ حقوق ثابت به تعداد و مبلغ سفارشات جذب شده در ماه اول داشته و (در حال حاضر) ماهانه از 50 تا 700 هزار تومان متغیر است.
 3. پورسانتِ درصدی از هر سفارش، 20 درصد می باشد.
 4. بازاریابان جهت دریافت حقوق ثابت فرم عقد قرارداد را تکمیل، امضا و برای مدیریت ترشیز وب، پستی ارسال نمایند اما دریافت پورسانت هر سفارش نیاز به تکمیل، امضا و ارسال قرارداد ندارد و پروژه ای (بعد از تحویل نهایی سفارش به مشتری و تأیید وی) واریز خواهدشد.

ضوابط مالی سفارش خدمات

 1. در مورد خدمات (و نه محصولات فروشگاه) 50 درصد هزینه قبل از شروع کار، 25 درصد بعد از اتمام طراحی اولیه (و تأیید کارفرما) و 25درصد باقیمانده قبل از ارائه مشخصات ورود به پنل مدیریت اخذ خواهدشد.
 2. در صورت انصراف کارفرما از ادامه طراحی وب سایت، نه تنها مبلغ دریافتی تا قبل از انصراف قابل برگشت نیست بلکه کارفرما موظف به جبران خسارت احتمالی وارد شده به ترشیز وب هم می باشد.

ضوابط مارکت ترشیز وب:

 1. شرح کامل ضوابط فروشگاه محصولات کاربران (مارکت ترشیز وب) در صفحه «ضوابط مارکت ترشیز وب (فروشگاه محصولات کاربران ترشیز وب)» ارائه شده است که برای متقاضیان فروش محصول در مارکت ترشیز وب لازم الاجراست.

ضوابط امنیت و محرمانگی:

 1. در ترشیز وب فرض بر آن است که مخاطبان، مفاد «سیاست حفظ حریم خصوصی» را خوانده و پذیرفته اند.
 2.  به‌طورکلی محیط اینترنت به همان میزان سایر محیط‌های ارتباطی مانند پست، دورنگار و تلفن برای انتقال اطلاعات محرمانه امنیت دارد. در کلیه این محیط‌ها ممکن است اطلاعات استراق سمع شوند. به همین دلیل ضمن آنکه ترشیز وب تمام تلاش خود را برای ایجاد محیطی امن برای نگهداری و تبادل اطلاعات به‌صورت محرمانه می‌نماید، بااین‌حال از جانب احتیاط از خریداران و فروشندگان می‌خواهد که همیشه ارتباطات آنلاین اینترنتی خود را ناامن فرض نمایند. ترشیز وب هیچ‌گونه مسئولیتی در رابطه با امنیت تبادل اطلاعات از شبکه و سرورهای خود با جاهای دیگر را نمی‌پذیرد.
 3. ترشیز وب با تدابیر امنیتی خود مسئول حفظ امنیت پایه سرویس‌های خود است.
 4. ترشیز وب مسئولیتی نسبت به ضعف ایمنی ناشی از نرم‌افزارها و یا برنامه‌های مورد استفاده کاربران ندارد.
 5. ترشیز وب مسئولیتی نسبت به امنیت تبادل داده مابین خریدار و سرورهای بانکی ندارد.
 6. ترشیز وب مسئولیتی نسبت به در اختیار گرفتن کلمه عبور حساب کاربری خریدار و فروشنده، توسط اشخاص ثالث ندارد.
 7. ترشیز وب موظف به رعایت محرمانگی کلیه داده‌های موجود در حساب کاربری خریدار و فروشنده است و همچنین آن را در اختیار اشخاص ثالث قرار نخواهد داد.
 8. ترشیز وب تلاش خود را برای حصول بالاترین سطح امنیت ممکن برای حساب کاربری خریداران، فروشندگان و بازاریابان انجام می‌دهد ازاین‌رو ترشیز وب نسبت به اموری که در حیطه مسئولیت خریدار، فروشنده، بازاریاب ازلحاظ نگهداری امنیت حساب خود است مسئولیتی ندارد.
 9. در صورت نیاز خریدار و فروشنده، در جهت برطرف کردن مشکلات غیر مرتبط با وظایف ترشیز وب، ترشیز وب بنا به حجم کار مجاز به دریافت هزینه اضافه جهت رفع مشکل است.

نماد های اعتماد

ترشیز وب به استناد نماد های زیر، دارای مجوز رسمی از مراجع مربوطه در جمهوری اسلامی ایران می باشد!

logo-samandehi

دریافت رایگان تمام محصولات، دسترسی به آموزش های تخصصی و50 درصد تخفیف دائمی خدمات با کارت عضویت حرفه ای ترشیز وب