روش استعلام نماد اعتماد الکترونیک چیست

0
1554
09 آذر 1400
0
1554
09 آذر 1400

تبلیغات


خرید و فروش ارز دیجیتال
 • بسم الله الرحمن الرحیم | با توجه به اینکه گاها مشاهده می شود، بعضی از فروشگاه های اینترنتی از عدم آگاهی کاربران سوء استفاده کرده و و سعی دارند با جا زدن نماد های متفرقه به عنوان نماد اعتماد الکترونیکی خود را معتبر نشان دهند، در این مقاله از سری مقالات «سواد فضای مجازی» ترشیز وب قصد داریم به تفصیل راجع به اینکه نماد اعتماد الکترونیک چیست و چه مزیتی دارد صحبت و نحوه استعلام نماد اعتماد و تشخیص اصالت آن را بیان کنیم.

  روش های استعلام نماد اعتماد الکترونیک چیست؟
  تشخیص اصالت و اعتبار نماد اعتماد الکترونیکی یک وب سایت

  نماد اعتماد الکترونیکی چیست ؟

  با گسترش طراحی وب سایت فروشگاهی و استقبال مردم از فروشگاه های اینترنتی، نظر کلاهبرداران به این قضیه جلب شد تا با ساخت فروشگاه اینترنتی نامعتبر، از مردم کلاهبرداری کنند.

  تبلیغات


  ادامه مطلب:

  مطمئنا در صورت نداشتن و عدم استفاده از یک معیار سنجش مناسب، تشخیص اصالت و قابل اعتماد بودن یک فروشگاه آنلاین را سخت و در مواردی حتی ناممکن می کند. اینماد یا نماد اعتماد الکترونیکی سنجه و معیاری است برای تشخیص معتبر بودن و اصالت فروشگاه های اینترنتی که از طرف وزارت صنعت و معدن به فروشگاه های برخطی که صاحب آن ها، با انجام یک سری مراحل هویت خود را مشخص می کند می کند اعطا می شود.

  این نماد طرح خاصی دارد و ویژگی های آن در ادامه ذکر شده است.

  تبلیغات


  اجرای کلیه پروژه های برنامه نویسی متلب

  البته تا چندی قبل بعضی از مردم نسبت به این قضیه بی اطلاع بودند و لذا احتمال کلاهبرداری اینترنتی زیاد بود اما خوشبختانه با اطلاع رسانی های صورت گرفته، امروزه اکثر مردم می دانند که باید خرید های اینترنتی خود را در فروشگاه های آنلاین دارای نماد اعتماد انجام دهند و از انجام هرگونه پرداخت آنلاین و خرید اینترنتی در وب سایت های فاقد اینماد پرهیز کنند.

  نماد اعتماد الکترونیکی جعلی و استعلام نماد اعتماد الکترونیک

  بعد از افزایش آگاهی عمومی در رابطه با اهمیت اینماد، مشاهده می شود مدیران بعضی از وب سایت ها، به منظور جلب اعتماد کاربران، لوگو هایی را که هیچ ارتباطی به نماد اعتماد واقعی ندارند در وبسایتشان درج و با عنوان enamad معرفی می کنند.

  لذا ما در ترشیز وب، به شما همراهان عزیز توصیه میکنیم، قبل از انجام خرید اینترنتی و پرداخت آنلاین در هر وب سایت نسبت به استعلام نماد آن وبسایت اقدام کنید. این کار به سادگی با مراجعه وبسایت مرجع رسمی enamad به نشانی اینترنتی www.enamad.ir امکان پذیر است، البته با کلیک روی لوگوی نماد اعتماد وب سایت هم، صفحه مربوط به آن فروشگاه، در وبسایت فوق الذکر باز شده که در آن، مواردی همچون مشخصات فروشگاه، نماد و صاحب امتیاز به همراه سوابق عملکرد کسب و کار قابل رویت است.

  تصویر زیر صفحه استعلام enamad وبسایت رسمی شرکت فنی و مهندسی رایان تدبیر ترشیز (ترشیز وب) در enamad.ir می باشد که اگر روی نماد اعتماد موجود در انتهای صفحات تارنمای ترشیز وب کلیک کنید به شما نمایش داده خواهد شد.

  تصویر استعلام نماد اعتماد الکترونیک وب سایت رسمی شرکت رایان تدبیر ترشیز از مرجع مربوطه (Enamad.ir)
  صفحه تأیید اصالت و اعتبار نماد اعتماد تارنمای رسمی ترشیز وب در enamad.ir

  حال که فهمیدیم روش استعلام نماد اعتماد الکترونیک چیست باید به یک نکته امنیتی مهم در استعلام اینماد هم دقت کنیم و آن این که به منظور جلوگیری از کلاهبرداری هایی که به روش فیشینگ انجام می شود، با دقت بررسی شود که مطابق پیکان های قرمزرنگ نشان داده شده در تصویر فوق، اولا صفحه باز شده متعلق به وبسایت رسمی اینماد بوده و دوما دامنه (آدرس اینترنتی) فروشگاهی که قصد دارید از آن خرید کنید با نشانی مندرج در صفحه باز شده عینا یکسان باشد.

  البته آن دسته از شرکت های ارائه دهنده درگاه پرداخت واسط که سابقه فعالیت یا اعتبارشان بیشتر (از شرکت های مشابه) است هم معمولا کدی را در اختیار پذیرندگان قرار می دهند تا لوگوی خود را در وبسایت پذیرنده به نمایش درآورند. اما این نماد صرفا متعلق به شرکت مربوطه است و چون هیچ ارتباطی به نماد اعتماد الکترونیکی اصلی ندارد، صاحب وب سایت حق ندارد آن را به عنوان اینماد معرفی کند.

  در پایان پیشنهاد می کنیم با پیوستن به جمع دنبال کنندگان کانال ها و صفحات مجازی شرکت فنی و مهندسی رایان تدبیر ترشیز ، از جدیدترین اخبار و تخفیف های ترشیز وب مطلع شوید:

  Splus.ir/torshizweb

  Aparat.com/torshizweb

  Rubika.ir/torshizweb

  Hoorsa.com/torshizweb

  Instagram.com/torshizweb24

  با ثبت میزان رضایت خود از این مقاله، ما را در افزایش کیفیت خدمات، یاری کنید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۶ رای
  تاکنون 9315 نفر (متقاضی منحصر بفرد) از خدمات ترشیز وب بهره مند شده اند که از این تعداد، - نفر مثل شما به این صفحه مراجعه کرده اند.

  اشتراک گزاری:

  ترشیز وب

  دیدگاه ها (0)

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  *
  *

  نماد های اعتماد

  فعالیت های ترشیز وب، حسب مورد و به استناد گوهینامه های ذیل، دارای مجوز قانونی از مراجع مربوطه است:

  logo-samandehi
  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت فنی و مهندسی رایان تدبیر ترشیز (ترشیز وب) می باشد.

  گردونه را بچرخانید تا هدیه بگیرید

  • با وارد کردن رایانامه (ایمیل) خودتان از ترشیز وب هدیه بگیرید
  • تعداد مجاز چرخش به ازای هر رایانامه معتبر: 1 بار
  • ضد تقلب
  چرخش گردونه و دریافت هدیه
  هرگز
  بعدا یادآوری کنید
  نه ممنون