لوگو
چکیده: بسم الله الرحمن الرحیم | بخش قابل توجهی از محتوا و اخبار منتشر شده در رسانه های مختلف، کاملا مهندسی شده، جهت دار و با اهداف خاص ساخته می شوند، از این رو جهت آشنایی بیشتر شما همراهان گران قدر با استراتژی های فریب در فضای مجازی، در ادامه مجموعه مقالات آموزش رایگان سواد رسانه، قصد داریم در رابطه با تکنیک های فریب رسانه ای صحبت کنیم. با ترشیز وب همراه باشید

لینک کوتاه شده این مقاله:

جهت ارجاع دادن به این مقاله می توانید از لینک زیر استفاده نمایید:

torshizweb.ir/?p=5712

آشنایی با تکنیک های فریب رسانه ای – قسمت اول
جهت مشاهده تصویر در ابعاد واقعی، روی آن کلیک کنید
این مقاله را به اشتراک بگذارید:
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در pocket
 • مقدمه

  قطعا می دانید با توجه به تأثیر غیر قابل انکار رسانه های مختلف مورد استفاده انسان قرن 21 بر ذائقه سازی و سبک زندگی وی، تحریریه ترشیز وب، هر هفته حد اقل یک مقاله در رابطه با آموزش سواد رسانه منتشر می کند. امروز هم قصد داریم در ادامه مقالات آموزش رایگان سواد فضای مجازی ترشیز وب چند مورد از روش های فریب رسانه ای را معرفی کرده و توضیحاتی در مورد آنها ارائه کنیم.

  فریب رسانه ای چیست ؟

  متأسفانه پیشرفت های فناوری اطلاعات هم مانند بسیاری از عرصه های پیشرفت انسان به جای آنکه در مسیر تعالی و سعادت انسان به کار گرفته شود، در مواردی (متعدد) توسط سودجویان به ابزاری برای سوجویی بدل شده است؛

  تقریبا همه ما، هنگام استفاده از رسانه های اجتماعی مختلف با انبوهی از داده ها و اطلاعات ساختگی که برای القای یک مفهوم خاص بر ذهن کاربران مهندسی شده اند، مواجه شده ایم، داده هایی که به جز حیله گری و فریب مخاطب، هدف دیگری ندارند.

  اگر بخواهیم تعریف فریب رسانه ای را به ساده ترین بیان ارائه کنیم، می توان گفت فریب رسانه ای در واقع به کار بردن روش هایی است که اطلاعات غلط و اخبار کذب را به مخاطب بباوراند. طبیعتا هر چقدر این پذیراندن، نرم تر و نامحسوس تر انجام شود، احتمال موفقیت نهایی هم افزایش پیدا می کند.

  مهندسی افکار عمومی چیست ؟

  به بیان ساده تسلط یافتن (نامحسوس) بر باور های مردم به گونه که آنچه ما می خواهیم را بپذیرند و مطابق میل ما رفتار کنند، مهندسی افکار عمومی می باشد که با گسترش روزافزون گرایش مردم به استفاده از شبکه های اجتماعی و به ویژه در غیاب سواد فضای مجازی بسیار راحت انجام می شود.

  پیشنهاد ویژه ترشیز وب به شما

  در پایان پیشنهاد می کنیم با پیوستن به جمع اعضای وب سایت (از طریق ثبت نام رایگان در وب سایت) و دنبال کردن کانال ها و صفحات مجازی شرکت فنی و مهندسی رایان تدبیر ترشیز (ترشیز وب) که به عنوان یکی از معتبرترین شرکت های طراحی وب سایت در کاشمر و خراسان رضوی شناخته می شود، از جدیدترین اخبار و تخفیف های ویژه ترشیز وب مطلع شوید:

  Splus.ir/torshizweb

  Aparat.com/torshizweb

  Rubika.ir/torshizweb

  Hoorsa.com/torshizweb

  Wisgoon.com/torshizweb

  pinterest.com/torshizweb

  با ثبت میزان رضایت خود از این مقاله، ما را در افزایش کیفیت خدمات، یاری کنید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۶ رای

  از صبوری شما سپاسگزاریم

  ضمن عرض سلام، لطفا در زمان بهره مندی از خدمات وب سایت، به این نکته توجه داشته باشید که با توجه به انتقال سرور وب سایت شرکت، ممکن است در بعضی از موارد، عملکرد وب سایت مطلوب نباشد؛ ضمن درخواست از شما جهت گزارش اختلالات احتمالی، به اطلاع می رساند، کارشناسان فنی ما همزمان با اصلاح قالب وب سایت، در حال بررسی و برطرف کردن خطاها(ی احتمالی موجود) می باشند، اما لزوم در اولویت قرار دادن رسیدگی به سفارشات شما خوبان نسبت به امور وب سایت شرکت، قدری از سرعت کار می کاهد، از شما که با صبوری، همچنان با ترشیز وب همراه هستید، صمیمانه سپاسگزاریم . . . 

  انتقال سرور وب سایت شرکت

  SPIN TO WIN!

  • Try your lucky to get discount coupon
  • 1 spin per email
  • No cheating
  Try Your Lucky
  هرگز
  بعدا یادآوری کنید
  نه ممنون