لوگو
چکیده: بسم الله الرحمن الرحیم | در ادامه مجموعه مقالات آموزش رایگان طراحی وب سایت این بار قصد داریم در رابطه با تفاوت سایت استاتیک و داینامیک صحبت کنیم که چیشتر هم مورد اشاره قرار داده ایم و توضیحی کوتاه در مورد آن ارائه کرده ایم.

لینک کوتاه شده این مقاله:

جهت ارجاع دادن به این مقاله می توانید از لینک زیر استفاده نمایید:

torshizweb.ir/?p=5774

تفاوت سایت استاتیک و داینامیک چیست؟
جهت مشاهده تصویر در ابعاد واقعی، روی آن کلیک کنید
 • مقدمه

  یکی از مهارت های بسیار کاربردی خصوصا در عصر فناوری اطلاعات، موضوع و مهارت برنامه نویسی وب می باشد. یک شخص مسلط به دانش طراحی وب سایت قطعا جزء افراد پردرآمد هستند، البته تأکید می کنیم به شرط تسلط کافی بر تکنیک ها و زبان های برنامه نویسی مختلف مورد نیاز. همان طور که قبلا در معرفی انواع وب سایت ها از نظر کاربرد و نوع طراحی در حالت کلی طراحی سایت به دو نوع طراحی وب استاتیک و طراحی وب داینامیک تقسیم بندی می شود که در ادامه، بیشتر پیرامون آن توضیح خواهیم داد، پس با ما همراه باشید . . .

  طراحی صفحات وب ایستا

  تفاوت سایت استاتیک و داینامیک چیست؟
  زبان های طراحی وب سایت استایک

  طراحی وب سایت پویا

  همانطور که در تصویر فوق مشخص است، در طراحی سایت استاتیک 3 مورد از زبان های برنامه نویسی تحت وب یعنی زبان HTML، زبان CSS و نهایتا زبان JS یا JavaScript مورد استفاده قرار می گیرند. برای طراحی صفحات وب استاتیک استفاده از زبان اچ تی ام ال و زبان سی اس اس، الزامی اما زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت اختیاری است؛

  در واقع این زبان تا حدودی، پویایی در صفحات وب را به ارمغان می آورد اما قدرت انعطاف آن در حدی نیست که بتوان آن را در زمره زبان های طراحی وب سایت داینامیک قرار داد.

  تفاوت سایت استاتیک و داینامیک چیست؟
  بخشی از زبان های طراحی سایت داینامیک

  تصویر فوق یک ترکیب از ترکیب های مختلف زبان های برنامه نویسی وب داینامیک را نشان می دهد. در این ترکیب، تفاوت سایت استاتیک و داینامیک محصول وجود زبان برنامه نویسی PHP می باشد. این زبان، یکی از پرکاربرد ترین زبان های برنامه نویسی تحت وب می باشد.

  در شهرت و مناسب بودن این زبان همین جمله کافی است که هسته بسیاری از وب سایت های معروف و کاربردی ترین سیستم های مدیریت محتوا همچون وردپرس و جوملا بر پایه زبان پی اچ پی ایجاد شده است.

  ویژگی های مشترک طراحی سایت داینامیک و استاتیک

  همان طور که در تصاویر فوق مشخص است، زبان برنامه نویسی HTML در هر دو سبک مورد است، در واقع این زبان که بهتر است آنرا با عنوان زبان نشانه گذاری اچ تی ام ال یاد و تلفظ کنیم، زبان پایه تمام صفحات وب می باشد.

  همچنین زبان CSS را که برای سبک (استایل) دهی یا قالب بندی اجزای مختلف صفحه وب استفاده می شود، دیگر ویژگی مشترک بیان کرد.

  تفاوت سایت استاتیک و داینامیک

  برای طراحی سایت داینامیک و استاتیک تفاوت های متعددی را می توان قائل شد، اما واضح ترین این تفاوت ها، میزان پویایی صفحات وب می باشد که در طراحی سایت استاتیک صرفا در صورت استفاده از زبان جاوا اسکریپت می توان قدری پویایی را ایجاد کرد لکن در طراحی سایت داینامیک تقریبا می توان هر گونه پویایی که نیاز است را به طراحی صفحه وب بخشید.

  پیشنهاد ویژه ترشیز وب به شما

  در پایان پیشنهاد می کنیم با پیوستن به جمع اعضای وب سایت (از طریق ثبت نام رایگان در وب سایت) و دنبال کردن کانال ها و صفحات مجازی شرکت فنی و مهندسی رایان تدبیر ترشیز (ترشیز وب) که به عنوان یکی از معتبرترین شرکت های طراحی وب سایت در کاشمر و خراسان رضوی شناخته می شود، از جدیدترین اخبار و تخفیف های ویژه ترشیز وب مطلع شوید:

  Splus.ir/torshizweb

  Aparat.com/torshizweb

  Rubika.ir/torshizweb

  Hoorsa.com/torshizweb

  Wisgoon.com/torshizweb

  pinterest.com/torshizweb

  با ثبت میزان رضایت خود از این مقاله، ما را در افزایش کیفیت خدمات، یاری کنید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  از صبوری شما سپاسگزاریم

  ضمن عرض سلام، لطفا در زمان بهره مندی از خدمات وب سایت، به این نکته توجه داشته باشید که با توجه به انتقال سرور وب سایت شرکت، ممکن است در بعضی از موارد، عملکرد وب سایت مطلوب نباشد؛ ضمن درخواست از شما جهت گزارش اختلالات احتمالی، به اطلاع می رساند، کارشناسان فنی ما همزمان با اصلاح قالب وب سایت، در حال بررسی و برطرف کردن خطاها(ی احتمالی موجود) می باشند، اما لزوم در اولویت قرار دادن رسیدگی به سفارشات شما خوبان نسبت به امور وب سایت شرکت، قدری از سرعت کار می کاهد، از شما که با صبوری، همچنان با ترشیز وب همراه هستید، صمیمانه سپاسگزاریم . . . 

  انتقال سرور وب سایت شرکت

  SPIN TO WIN!

  • Try your lucky to get discount coupon
  • 1 spin per email
  • No cheating
  Try Your Lucky
  هرگز
  بعدا یادآوری کنید
  نه ممنون